Přeskočit na obsah

Budapešť 2023 – výlet za langošem

  Je to už dva roky, co jsem naposledy navštívil tuto nádhernou a živou metropoli. Pro cestu do milované Budapešti jsem se rozhodl na poslední chvíli a tak v neděli 18. června nasedám do nočního autobusu Regiojet (cena 920 Kč) směřujícího přes Brno a Bratislavu do Budapešti.

  V 6 ráno vystupuji z autobusu do svěžího ranního vzduchu maďarské metropole. Rychle se poloprázdným metrem přesouvám do centra a vydávám se na ranní procházku. V tuto chvíli ještě město spí a já tak mám celé ulice jen pro sebe.

  S rostoucím hladem jsem zamířil do blízkého McDonald’s, kde si dopřávám rychlou a pořádnou snídani s kávou.

  Po snídani jsem se vydal do hotelu Meininger a odkládám si batoh do uzamykatelné skříňky. Byl jsem rád, že jsem se zbavil tohoto břemene a mohl se tak volně pohybovat po městě.

  Bazilika sv. Štěpána

  Mou první zastávkou byla návštěva nádherné baziliky sv. Štěpána. Vstupenky se kupují nedaleko této památky a kombinovaný vstup (bazilika + kopule) vyšel na 4500 HUF.
  Vstupuji dovnitř a okouzluje mě bohatá výzdoba a atmosféra posvátného místa. Ale to nejlepší mě čekalo nahoře – výstup na kopuli Vás odmění ohromujícím výhledem na Budapešť. Informace pro ty méně zdatné: skoro na vrchol se dá dojet výtahem.
  Při sestupu zastavuji v patře a prohlížím si menší muzeum věnované historii této památky a církvi.

  Náklady

  PoložkaCena
  Autobus Praha – Budapešť920 Kč
  Letenka Budapešť – Praha1120 Kč
  Hotel Meininger Great Market (2 noci se snídaní)179 EUR
  Rock Chapel850 HUF
  Maďarská národní galerie4200 HUF
  Bazilika sv. Štěpána4500 HUF
  Maďarský parlament5000 HUF
  Maďarské národní muzeum2900 HUF
  Muzeum etnografie4500 HUF
  Celkem:cca 7700 Kč